BLISKI WSCHÓD w stosunkach międzynarodowych w XXI w.

BLISKI WSCHÓD  w stosunkach międzynarodowych w XXI w.

Niespokojny, rozdarty konfliktami Bliski Wschód jest stale obecny na pierwszych stronach gazet, w nagłówkach serwisów prasowych. Będący kolebką naszej cywilizacji, położony w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Kontynentu, region bliskowschodni wydaje się ludziom Zachodu obcy i egzotyczny. Wydarzenia zwane arabską wiosną, sukcesy tzw. Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku, irański program atomowy, turecki neoosmanizm, rywalizacja mocarstw regionalnych i zewnętrznych o wpływy i hegemonię, exodus bliskowschodnich chrześcijan i muzułmanów – wszystko to budzi poważne obawy o stabilność i pokój w tym regionie.
Na Bliskim Wschodzie załamuje się dotychczasowy porządek międzynarodowy. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja choć w części odpowie na pytania o istotę tych zmian.

W tomie publikują:
Katarzyna Brataniec, Michał Ziemowit Buśko, Magdalena Ickiewicz-Sawicka, Jarosław Jarząbek, Maria Jurek,  Anatolij Iwanowicz Kibysz, Zdzisław Kieliszek, Dominika Klimowicz, Beata Kosiba, Stanisław Kosmynka, Joanna Kulska, Wiesław Lizak, Leonard Łukaszuk, Karolina Mirys-Kijo, Agnieszka Orzelska-Stączek, Agnieszka Rostkowska, Jolanta Sierańska, Anna M. Solarz, Marcin Szydzisz, Dorota Ściślewska, Nina Wasilewna Tamarskaja, Katarzyna Urbanik, Paulina Warsza, Karol Wasilewski.

Link do ksiegarni: BLISKI WSCHÓD  w stosunkach międzynarodowych w XXI w.