Debata „Wojna w miastach, wojna o miasta” | 14.10.2017 r.

W imieniu Organizatorów oraz partnera spotkania – European Leadership Network – serdecznie zapraszamy na debatę Wojna w miastach, wojna o miasta, która odbędzie się w sobotę, 14 października, w godzinach 13:45 – 15.00, w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56) w ramach konferencji „Świat pod Lupą. Warszawskie Spotkania Międzynarodowe”.

Tegoroczna edycja Spotkań poświęcona będzie międzynarodowej roli i przyszłości miast. W trakcie dyskusji poruszymy zatem następujące tematy:

* Czy obserwujemy we współczesnych konfliktach nasilenie ataków na miasta, celowego niszczenia infrastruktury miejskiej, oblężeń i wypędzania ludności miejskiej?
* Czy zagrożenie terrorystyczne oznacza permanentny stan wojenny dla miast Europy?
* Co mówi prawo konfliktów zbrojnych, jaka jest rzeczywistość wojen w miastach?
* Jak powinna reagować społeczność międzynarodowa w obliczy ataków na miasta? Co w praktyce oznacza solidarność między miastami i ich mieszkańcami?

W tłumaczonej symultanicznie na j. polski dyskusji udział wezmą znakomici eksperci:

* Dr Agnieszka Bieńczyk-Missala, Adiunkt w Instytucie Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, ekspertka ds. prawa konfliktów zbrojnych
* Gen. Klaus Wittmann, ekspert ds. NATO, konsultant Aspen Institute Deutschland
* Ilana Bet-el, b. doradczyni ONZ w kwestiach Bałkanów, Senior Associate Fellow, ELN

Więcej szczegółów na: http://swiatpodlupa.eu/lista-wydarzen/#debata-wojna-w-miastach-wojna-o-miasta oraz na stronie wydarzenia “Świat pod Lupą” na Facebooku.

Zapraszamy!