Festiwal Filmowy ISM & HumanDOC | 9-11.03.2018 [Fotorelacja]

W dniach 9-11 marca 2018 roku w Auli Baszkiewicza odbył się Festiwal Filmowy zorganizowany przez Instytut Stosunków Międzynarodowych oraz Fundację HumanDoc. Tematyka każdego seansu związana była z przedmiotem Wiedza o Społeczeństwie a prelekcje i dyskusje przed seansami pozwoliły rozszerzyć wiedzę niezbędną do przygotowania się do egzaminu dla tegorocznych maturzystów.

Pierwszy dzień był poświęcony globalizacji i zróżnicowaniu społecznemu. Po krótkiej prelekcji wygłoszonej przez przedstawicieli Samorządu Studentów Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, uczestnicy obejrzeli film dokumentalny pt. „Delikatna równowaga”. Po seansie uczestnicy wzięli udział  w dyskusji, a na najbardziej aktywnych czekała nagroda– bezpłatne bilety do kina Luna.

Drugi dzień był poświęcony tematyce Rewolucji Godności na Ukrainie. Po krótkiej prezentacji przedstawicieli Samorządu, uczestnicy wydarzenia obejrzeli film pt. „Alisa w Krainie Wojny” o życiu politycznej aktywistki Alisy, która była świadkiem Euromajdanu oraz pomagała ukraińskim żółnierzom podczas wojny na Donbasie jako wolontariuszka. Po obejrzeniu filmu i dyskusji, przedstawiciele Samorządu Studentów Instytutu Stosunków Międzynarodowych  opowiedzieli na pytania maturzystów na temat życia studenckiego na UW.

Ostatni dzień festiwalu był poświęcony tematyce konfliktów zbrojnych na przykładzie krajów Bliskiego Wschodu: Palestyny, Gruzji i Syrii. Przedstawiono filmy pt. „Aby był pokój i chleb”, „Szermierze dla Palestyny” oraz „Pustynne historie”. Każdy odcinek zawierał wspomnienia świadków konfliktów oraz odniesienia do obecnej sytuacji. Po seansie i uroczystym zakończeniu wydarzenia, uczestnicy wraz z organizatorami udali się na poczęstunek.

Wydarzenie na FB