„Gry dyplomatyczne: nowela ustawy o IPN w politycznych procesach decyzyjnych Polski i jej partnerów”

Ośrodek Analiz Politologicznych UW, Instytut Nauk Politycznych UW oraz Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW pragną serdecznie zaprosić na seminarium z cyklu „Komentarze Politologiczne”

pt. GRY DYPLOMATYCZNE: NOWELA USTAWY O IPN W POLITYCZNYCH PROCESACH DECYZYJNYCH POLSKI I JEJ PARTNERÓW

W spotkaniu wezmą udział:

Ludwik Dorn – Marszałek Sejmu V kadencji, wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji w latach 2005-2007

Wojciech Konończuk – Kierownik zespołu Białorusi, Ukrainy i Mołdawii w Ośrodku Studiów Wschodnich

prof. Szewach Weiss – Profesor na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Przewodniczący Knesetu w latach 1992-1996 i poseł w latach 1981-1999, Ambasador Izraela w Polsce w latach 2001-2003

prof. Bohdan Szklarski – Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Pracowni Badań nad Przywództwem, pracownik Ośrodka Studiów Amerykańskich UW

Seminarium poprowadzi dr Anna Materska-Sosnowska – wykładowca w Instytucie Nauk Politycznych UW i ekspert Ośrodka Analiz Politologicznych UW.

W trakcie spotkania prelegenci zajmą się m.in. następującymi zagadnieniami:
• mechanizmy towarzyszące podejmowaniu decyzji w trakcie kryzysu dyplomatycznego przez kluczowych graczy politycznych
• interesy i działania kluczowych państw w sprawie noweli ustawy o IPN
• relacje pomiędzy polityką zagraniczną a uwarunkowaniami polityki krajowej.

Seminarium odbędzie się we wtorek 27 lutego 2018 r., w godzinach między 15:00 a 16:30, w Auli prof. Jana Baszkiewicza w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny, siedziba WNPiSM UW, Kampus Główny, ul. Krakowskie 26/28).

Wstęp wolny. Niezależnie od potwierdzenia obecności na FB uprzejmie prosimy o przesyłanie potwierdzeń uczestnictwa w wydarzeniu na adres lista@oapuw.pl (liczba miejsc ograniczona).