Konferencja naukowa „70 lat Organizacji Narodów Zjednoczonych. Silna ONZ. Lepszy świat” organizowana przez ISM WDiNP UW oraz MSZ RP odbyła się 3 listopada z udziałem ponad 100 osób. Konferencję otworzyli Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna oraz Prorektor UW prof. dr hab. Marta Kicińska-Habior.

Obrady toczyły się w trzech sesjach, obejmujących główne dziedziny działania ONZ – pokój i bezpieczeństwo międzynarodowe, ochrona praw człowieka oraz rozwój społeczny i gospodarczy. Zespół moderatorów i panelistów tworzyli badacze i praktycy posiadający szeroką wiedzę o ONZ, co zapewniło wysoki poziom merytoryczny konferencji. W dyskusji wzięło udział kilkanaście osób.

Konferencja odbywała się w Pałacu Przeździeckach, co podnosiło rangę konferencji, jak również obecność Polskiego Radia i TVP INFO jako patronów medialnych oraz wyśmienity catering. Pokłosiem tego wydarzenia będzie książka, zawierająca materiały z konferencji.