Nowa książka dr. Macieja Rasia pt. „Aktywność międzynarodowa regionów Federacji Rosyjskiej”

Dzięki wsparciu WNPiSM UW i ISM UW, nakładem Domu Wydawniczego „Elipsa”, ukazała się monografia dr. Macieja Rasia „Aktywność międzynarodowa regionów Federacji Rosyjskiej” (Warszawa 2018, ss. 426).
Praca ta jest pierwszą w Polsce kompleksową analizą uczestnictwa rosyjskich regionów w stosunkach międzynarodowych. Autor dzieła aktywność paradyplomatyczną podmiotów Federacji Rosyjskiej przedstawił na tle wzrastającej aktywności międzynarodowej podmiotów subpaństwowych w innych państwach, w tym państwach federacyjnych.