Oferta bezpłatnych praktyk w Warszawskim Instytucie Inicjatyw Strategicznych

Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych zaprasza studentów Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych do odbycia bezpłatnych praktyk umożliwiających zdobycie doświadczenia w zakresie koordynacji projektów i prowadzenia działalności analitycznej. Praktyki odbywają się w biurze WIIS w Warszawie i trwają minimum 6 tygodni, w wymiarze przynajmniej 20 godzin tygodniowo. Harmonogram praktyk ustalany jest indywidualnie z kandydatami. Po zakończeniu praktyk istnieje możliwość nawiązania dalszej współpracy.

Podstawowe obowiązki:

• Wsparcie zespołu WIIS w organizacji wydarzeń – warsztatów eksperckich, konferencji, debat panelowych, poprzez m.in. opracowywanie materiałów informacyjnych, kontakty z administracją publiczną i mediami czy opracowywanie sprawozdań;
  • Prowadzenie badań źródeł zastanych oraz wsparcie ekspertów i autorów raportów przy przygotowywaniu artykułów i opracowań;
  • Opracowywanie materiałów informacyjnych na stronę internetową i media społecznościowe;
  • Wsparcie codziennej pracy w biurze WIIS przy zadaniach administracyjnych.

Wymagania:

• Podstawowa wiedzie dotycząca aktualnych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa narodowego, stosunków międzynarodowych, przygotowań obronnych państwa i przemysłu obronnego;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office;
  • Umiejętność redagowania tekstów i korespondencji;
  • Dobre zdolności komunikacyjne i organizacyjne;
  • Sumienność i kultura osobista.

Zespół Instytutu stanowią młodzi i pełni pasji ludzie proponujący świeże podejście do kwestii bezpieczeństwa narodowego RP i otwartość na współpracę z innymi podmiotami przyczyniającymi się do realizacji tych założeń. Oferujemy pracę w młodym i dynamicznym zespole ludzi z pasją, kładących duży nacisk na rozwój i poszerzanie swojej wiedzy. Dodatkowo nasi praktykanci będą mieć możliwość uczestnictwa w planowanych wydarzeniach oraz wizytach studyjnych organizowanych przez WIIS. Każdy z praktykantów otrzyma także zaświadczenie o przebyciu praktyk wraz z ewentualnymi referencjami.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojego CV na adres mailowy: biuro@wiis.org.pl.