Książka „Realizm w nauce o stosunkach międzynarodowych” Stefano Guzzini już dostępna!

Przy wsparciu Instytutu Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Naukowego Schola pierwsza przełożona na polski praca Stefano Guzziniego „Realizm w nauce o stosunkach międzynarodowych”. To książka dla wszystkich, których ciekawi wpływ wielkich idei na politykę zagraniczną, a także polityczna geneza teorii naukowych. Realizm w nauce o stosunkach międzynarodowych to wnikliwa i ożywcza analiza najważniejszej bodaj tradycji namysłu nad polityką międzynarodową i państwem jako głównym jej aktorem, inspirującej szerokie grono praktyków i obserwatorów. Autor śledzi rozwój realizmu, wskazując z jednej strony na jego zakorzenienie w praktyce dziewiętnastowiecznej dyplomacji europejskiej, a z drugiej na dążenie do włączenia się w główny nurt dwudziestowiecznych nauk społecznych. To podwójne powinowactwo dostarcza realizmowi intelektualnego paliwa, staje się jednak również źródłem fundamentalnych sprzeczności.

Realizm w nauce o stosunkach międzynarodowych