Rozpoczęcie Network of Humanitarian Action Intensive Programme 2015

W niedzielę 07.09.2015 rozpoczął się Network of Humanitarian Action Intensive Programme (NOHA IP) 2014 organizowany wspólnie przez Uniwersytet Warszawski (Instytut Stosunków Międzynarodowych, WPiA oraz WGiSR) i Aix-Marseille University. Szkolenie będzie trwało do 13 września 2015 w Warszawie. Uniwersytet Warszawski gości około 200 uczestników (studentów i wykładowców) przybyłych z całego świata.

Studenci pochodzą głównie z uniwersytetów zrzeszonych w NOHA: Aix Marseille Université, Rijksuniversiteit Groningen, Ruhr-Universität Bochum, Universidad de Deusto, Université Catholique de Louvain, University College Dublin, Uppsala Universitet i Vilniaus Universitetas.

Wykład inaugurujący wygłosili:

• Anthony (Val) Flynn, European Commission’s Directorate-General for Humanitarian Aid & Civil Protection (ECHO);
  • Kimberly Roberson, Global CCCM Cluster Coordinator (Conflict) United Nations High Commissioner for Refugees, UNHCR

Ze strony ISM UW za organizację szkolenia odpowiadają dr Patrycja Grzebyk oraz Bartłomiej Zgliński.