Seminarium międzynarodowe: „Russia in the Asia-Pacific Region” – 9 maja 2016 – fotorelacja

W dniu 9 maja 2016 r. w dawnej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się międzynarodowe seminarium pt. Russia in the Asia-Pacific Region, organizowane wspólnie przez Instytut Stosunków Międzynarodowych WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Stosunków Międzynarodowych Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.

Seminarium otworzyły wystąpienia dra hab. Jakuba Zajączkowskiego, p.o. dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Konstatnina K. Khudoleya, kierownika Zakładu Studiów Europejskich na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.

W seminarium wygłosili referaty:

• prof. Konstantin K. Khudoley nt. Russia’s Policy towards the Korean Crisis
  • prof. Edward Haliżak (ISM UW) nt. Comparative analysis of historical relations in the US-China-USSR triangle during the Cold War and modern relations between US-China-Russia
  • dr hab. Jakub Zajączkowski i prof. Shantanu Chakrabarti (Uniwersity of Calcutta) nt. Evolution of contemporary Indian-Russian relations

Seminarium zakończyło się sesją pytań skierowanych do prelegentów.

Moderatorem dyskusji był dr Maciej Raś z Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW.

Program seminarium