Studenci ISM na European Youth Event 2018, Strasburg

W dniach 1-2 czerwca 2018 roku, studenci ISM WNPiSM UW uczestniczyli  w European Youth Event 2018, razem z 8000 młodych Europejczyków. Wydarzenie odbyło się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

Studenci wzięli udział w przeróżnych zajęciach w formie wykładów, debat, warsztatów czy występów, między innymi:
🇪🇺Debata „High Stakes for Europe” z Prezydentem PE Antonio Tajani
🇪🇺Warsztaty na temat bezpieczeństwa i praw człowieka
🇪🇺Debata o Brexicie – za i przeciw
🇪🇺Zajęcia o wpływie technologii na życie młodych
🇪🇺Zajęcia o różnych kulturach, tolerancji i równości
🇪🇺Gra zespołowa „The truth about the refugee crisis”
🇪🇺Gra role play „w butach eurodeputowanego”
🇪🇺Zajęcia „Wyścig na planetę Mars”

A także w wielu, wielu innych… Udało im się pogłębić swoją wiedzę na temat UE oraz poznać nowe, zupełnie inne punkty widzenia kolegów z sąsiednich państw. Mieli możliwość wczucia się w role eurodeputowanych, gdyż całe wydarzenie odbyło się w Parlamencie Europejskim. Rozmawiali również z dużą ilością ciekawych osób oraz zwiedzili Strasbourg – stolicę Europy i Alzacji, miasto młode i dynamiczne, oferujące niezliczoną ilość atrakcji kulturalnych.

Mamy nadzieję, że nasza reprezentacja pojedzie również na European Youth Event 2020.

Zapraszamy do zainteresowania się tym ciekawym projektem, którym zajmuje się samorządowa Komisja Zagraniczna ISM.