Odbyła się Szkoła Letnia dla osób z Meksyku

W lipcu 2017 roku w Instytucie Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW odbyła się kolejna edycja szkoły letniej dla osób z Meksyku pod kierownictwem dr. Łukasza Gołoty. Program zawierał zarówno zajęcia związane z dziedziną stosunków międzynarodowych, jak i zapoznanie się z kulturą i historią Warszawy, a także innych polskich miast.

Odbyły się wycieczki do parlamentu, ratusza oraz ambasady meksykańskiej. W ciągu trzech tygodni codziennie były organizowane wyjścia do miejsc kultury, takich jak Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion PGE Narodowy, Muzeum w Pałacu Wilanowskim. Uczestników wymiany czekało również wiele innych atrakcji. Celem tego projektu jest nie tylko pogłębienie wiedzy studentów o różnych aspektach funkcjonowania Unii Europejskiej, ale również przybliżenie im kultury polskiej.

Szkoła Letnia, to możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi, rozszerzania swoich horyzontów, pogłębiania wiedzy w przeróżnych dziedzinach oraz zdobywania wielkiego bagażu doświadczeń i wspomnień na całe życie. Mimo ograniczonego czasu, organizatorzy i studenci z Meksyku stali się jedną, wielką rodziną. Zbliżyło ich gotowanie tradycyjnych potraw kuchni polskiej i meksykańskiej, wspólne wyjazdy do innych miast Polski, cotygodniowe mecze piłki nożnej oraz wiele innych wydarzeń.

Ostatni tydzień projektu był poświęcony wspólnemu wyjazdowi do Krakowa w celu zapoznania uczestników szkoły letniej z polską architekturą, pogłębienia wiedzy o historii żydów na terenie RP oraz jeszcze większej integracji. Zaplanowano wycieczki po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie, zwiedzanie Auschwitz-Birkenau, spacery ulicami Kazimierza oraz wizytę na Zamku Królewskim na Wawelu.

W ostatni dzień wyjazdu wydane zostały certyfikaty o ukończeniu szkoły letniej, zawierające informacje o odbytych przedmiotach, ocenach oraz punktach ECTS.