Wizyta dr. Netanela Fishera | 27.11-2.12.2017 r. [Fotorelacja]

W dniach 27.11-2.12.2017 r.  ISM WNPiSM UW gościł dr Netanel Fisher z Academic Center for Law and Science Sha’arei Mishpat w Hod Ha-Sharon w Izraelu. Spotkał się ze studentami oraz pracownikami ISM, a także zaproszonymi gośćmi z innych Wydziałów i Uniwersytetów. Wykład nt. Religion and Nationality: A Dynamic Relationships, podczas którego dr Fisher przedstawił swoje badanie dotyczące nie zawsze zauważanych w stosunkach międzynarodowych związków między oboma fenomenami, był współorganizowany przez koło studentów specjalizacji bliskowschodnio-afrykanistycznej i przyciągnął wielu młodych ludzi z innych kierunków i wydziałów UW.

W seminarium dla pracowników nt. Religion and Immigration – Israel in a Comparative Perspective wzięła udział m.in. dr Joanna Dyduch, przedstawicielka władz European Association of Israel Studies oraz dr Angelika Adamczyk z Zakładu Hebraistyki WO UW. Spotkania moderowała dr Anna Solarz.