Wspólna polityka handlowa Unii Europejskiej

Anna Wróbel
Warszawa 2014

Monografia Wspólna polityka handlowa Unii Europejskiej w sposób kompleksowy ujmuje wspólną politykę handlową, która jest przykładem dziedziny polityki zewnętrznej Unii Europejskiej o największym poziomie uwspólnotowienia. Problem ten przedstawiono w szerokiej perspektywie badawczej uwzględniającej analizę potencjału gospodarczego oraz specyfikę mocarstwowości ekonomicznej Unii Europejskiej. W pracy przedstawiono instytucje i zasady wspólnej polityki handlowej oraz proces negocjacji handlowych prowadzonych przez UE na forum WTO oraz z głównymi partnerami gospodarczymi.

Publikacja jest adresowana do studiujących stosunki międzynarodowe, europeistykę, ekonomię oraz wszystkich zainteresowanych problemami współczesnej gospodarki światowej i integracji europejskiej.