Wykład Gala Rudicha, szefa sekcji Nowych Mediów w MSZ Izraela, 14 marca

Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych prof. Edward Haliżak serdecznie zaprasza na wykład p. Gala Rudich – Szefa sekcji Nowych Mediów w MSZ Izraela, pt. Use of social media in diplomacy: an Israeli perspective in practice„.

Wykład odbędzie się w poniedziałek 14 marca o godz. 16. 45 w Auli Latynoamerykanskiej, parter, ul. Żurawia 4.

Od 2011 Gal Rudich jest członkiem zespołu zajmującego się w izraelskim MSZ dyplomacją cyfrową. Jego sekcja odpowiada za zarządzanie oficjalnymi kontami Izraela w mediach społecznościowych.Rudich współpracuje, na co dzień z wieloma departamentami MSZ w Jerozolimie oraz izraelskimi placówkami dyplomatycznymi na całym świecie, wspierając ich działania dyplomacji cyfrowej.

Podczas swojej prezentacji na Uniwersytecie Warszawskim Gal Rudich opowie m.in. o tym, czym jest dyplomacja cyfrowa i dlaczego jest dziś tak ważna oraz o roli dyplomacji cyfrowej w działaniach MSZ Izraela. Zrobi również przegląd platform społecznościowych wykorzystywanych przez izraelską służbę zagraniczną i opowie o tym, jakie trudności rodzi obecność w mediach społecznościowych oficjalnych instytucji państwowych.

W swoim wystąpieniu Gal Rudich skupi się na doświadczeniach swojego zespołu i przedstawi konkretne działania i kampanie w mediach społecznościowych realizowane w ostatnim czasie.