Wykład gościnny (09.03) oraz seminarium metodologiczne (10.03) z udziałem prof. Richarda Giulianottiego oraz dr. Gary’ego Armstronga

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW serdecznie zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach naukowych z udziałem naszych gości, którymi będą prof. Richard Giulianotti (Loughborough University) oraz dr Gary Armstrong (Brunel University) – światowej sławy badacze współczesnego sportu z obszaru nauk społecznych, autorzy fundamentalnych monografii i artykułów naukowych, publikujący wyniki swoich badań w najbardziej prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych.

W piątek (09.03.2018) w godzinach 15:00-18:15 prof. Giulianotti i dr Armstrong wygłoszą wykład pt. „Key contemporary issues in the sociology and anthropology of football”. Wykład odbędzie się w auli im. prof. Jana Baszkiewicza w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny) w ramach zajęć z przedmiotu monograficznego „Football in Europe: Case Studies” prowadzonego przez dr. Seweryna Dmowskiego i będzie miał charakter otwarty (nie jest wymagane uczestnictwo w kursie lub jakakolwiek rejestracja). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników nauki. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

W sobotę (10.03.2018) w godzinach 10:30-13:30 prof. Giulianotti i dr Armstrong poprowadzą seminarium metodologiczne dla zainteresowanych pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów oraz studentów. Seminarium odbędzie się w sali 303 w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny). Nasi goście poruszą następujące tematy:

• teoria i metodologia współczesnych nauk społecznych (ze szczególnym uwzględnieniem badań nad sportem/futbolem),
  • doświadczenia w zakresie pisania i publikowania artykułów naukowych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach
  • międzynarodowy networking naukowy.

Seminarium będzie miało charakter warsztatowy, nasi goście chętnie podejmą dyskusję z uczestnikami oraz odpowiedzą na ich pytania. Ze względu na charakter spotkania udział w nim możliwy jest wyłącznie w drodze internetowej rejestracji dostępnej do dnia 19.02.2018 r. do godziny 23:59 pod adresem: https://goo.gl/KsvgSo. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszonych uczestników. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w seminarium. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wykład gościnny oraz seminarium metodologiczne realizowane są w ramach projektu innowacyjnego „Football in Europe: Case Studies”, finansowanego ze środków Wydziałowego Planu Indywidualizacji Kształcenia. Udział w nich jest bezpłatny, jednakże organizatorzy nie pokrywają kosztów poniesionych przez uczestników. Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe „Futbol i Polityka”.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela dr Seweryn Dmowski (seweryn.dmowski@uw.edu.pl).