Wykład gościnny (16.03) oraz seminarium metodologiczne (17.03) prof. Jean-Michela De Waele’a

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW serdecznie zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach naukowych z udziałem naszego gościa, którym będzie prof. Jean-Michel De Waele (Université Libre de Bruxelles) – międzynarodowej sławy politolog, czołowy przedstawiciel frankofońskich nauk społecznych.W piątek (16.03.2018) w godzinach 15:00-18:15 prof. De Waele wygłosi wykład pt. „Football and Politics in Belgium and Low Countries”. Wykład odbędzie się w auli im. prof. Jana Baszkiewicza w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny) w ramach zajęć z przedmiotu monograficznego „Football in Europe: Case Studies” prowadzonego przez dr. Seweryna Dmowskiego i będzie miał charakter otwarty (nie jest wymagane formalne uczestnictwo w kursie lub jakakolwiek rejestracja). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów, doktorantów i pracowników nauki. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

sobotę (17.03.2018) w godzinach 10:30-13:30 prof. De Waele poprowadzi seminarium metodologiczne dla zainteresowanych pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów oraz studentów. Seminarium odbędzie się w sali 303 w Collegium Politicum (Gmach Audytoryjny). Nasz gość poruszy następujące tematy:

– teoria i metodologia współczesnej nauki o polityce (ze szczególnym uwzględnieniem badań nad sportem/futbolem),
– doświadczenia w zakresie pisania i publikowania artykułów naukowych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach
 – międzynarodowy networking naukowy.Seminarium będzie miało charakter warsztatowy, nasi goście chętnie podejmą dyskusję z uczestnikami oraz odpowiedzą na ich pytania. Ze względu na charakter spotkania udział w nim możliwy jest wyłącznie w drodze internetowej rejestracji dostępnej do dnia 12.03.2018 r. do godziny 23:59 pod adresem: https://goo.gl/SW8Dtz. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy zastrzegają sobie prawo do selekcji zgłoszonych uczestników. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w seminarium. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wykład gościnny oraz seminarium metodologiczne realizowane są w ramach projektu innowacyjnego „Football in Europe: Case Studies”, finansowanego ze środków Wydziałowego Planu Indywidualizacji Kształcenia. Udział w nich jest bezpłatny, jednakże organizatorzy nie pokrywają kosztów poniesionych przez uczestników (np. dojazdu lub zakwaterowania). Współorganizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe „Futbol i Polityka”.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela dr Seweryn Dmowski (seweryn.dmowski@uw.edu.pl).